brązowe meble
Bez kategorii

Jaki kolor ścian do brązowych mebli?

Dobór kolorów farb do brązowych mebli jest nie lada wyzwaniem – nie tylko dla zwykłych domowników, ale również dla profesjonalnych projektantów wnętrz. Niniejszy artykuł to doskonała propozycja właśnie dla tych osób, które chcą wybrać idealne farby do brązowych mebli, ale niestety nie mają pojęcia jak za to zadanie się odpowiednio zabrać.

O czym należy pamiętać?

W pierwszej kolejności należy pamiętać o tym, że brązowe meble praktycznie zawsze stanowią we wnętrzach bardzo mocny akcent. Przy ciemnych meblach wnętrza wydają się nie tylko cięższe, ale również mroczniejsze. W dzisiejszych czasach projektanci stawiają przede wszystkim na wnętrza zróżnicowane kolorystycznie. Ciemne krzesła z drewna bukowego są na przykład zrównoważone bardzo jasnymi przedmiotami.

Rozmiar pomieszczenia ma znaczenie

Wybierając farby warto zwrócić uwagę na wielkość pomieszczenia. Specjaliści zalecają, aby wnętrza o stosunkowo niewielkich powierzchniach, które wyposażone są w brązowe meble pomalować farbami o jasnych odcieniach. Doskonale sprawdzi się tutaj klasyczna biel, jasna szarość i pastele, które po długiej przerwie ponownie powracają do łask. Osoby, które chcą postawić na ciemniejsze kolory farb, powinny bardzo poważnie zastanowić się nad kolorowymi dodatkami. Dobrym pomysłem jest także pomalowanie tylko jednej ściany wybranym odcieniem farby.

Zajrzyj na mossdecor.pl i sprawdź wyjątkowy ogród wertykalny!

Oświetlenie w mieszkaniu

W wielu przypadkach kluczem do sukcesu jest także oświetlenie, o którym wiele osób całkowicie zapomina przy wyborze farb. W dzisiejszych czasach nawet w niewielkim wnętrzu, jednakże przy dużej powierzchni okien, bez żadnego większego problemu można wybrać różnorodne kolory ścian. Jak powszechnie wiadomo ciemne barwy optycznie pomniejszają pomieszczenie, ale odpowiednia ilość dziennego światła dodaje wnętrzu oddechu. W takich pomieszczeniach należy zrezygnować z zasłon okiennych, rolet i żaluzji.

Ulubione barwy

Aranżując swoje wymarzone wnętrze warto postawić na ulubione kolory. Nawet bardzo poprawnie urządzone wnętrze w dłuższej perspektywie będzie nas męczyło i irytowało, jeżeli barwy ścian będą niezgodne z indywidualnymi preferencjami. Warto postawić w pierwszej kolejności na takie kolory w których sami będziemy czuć się najlepiej. W dzisiejszych czasach producenci oferują bardzo wiele farb, dzięki czemu mamy szerokie pole do popisu. Bez żadnego problemu można wybrać taki odcień, który będzie nie tylko bliski naszej naturze, ale również optymalny dla danego wnętrza. Pamiętać należy jednak o tym, że szlachetne brązowe krzesła dębowe zawsze będą bardziej widoczne na jasnym tle. Osoby, które chcą wyeksponować swoje meble, powinny więc stawiać na jaśniejsze barwy farb.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *