Meble wypoczynkowe

Narożnik czy sofa z fotelami do salonu? Co sprawdzi się lepiej, jeśli zależy nam na dużym zestawie wypoczynkowym?

Aranżacja salonu z dużą ilością miejsc siedzących może wydawać się trudna. Okazuje się jednak, że jest to łatwiejsze, niż myślisz. Jak to możliwe?

Wystarczy bowiem na samym początku zadać sobie jedno niezwykle ważne pytanie – lepiej wybrać sofę z fotelami czy narożnik? To kluczowa kwestia, która każdemu ułatwi zaplanowanie całego pomieszczenia. Które z tych rozwiązań będzie lepsze? Postaramy się odpowiedzieć na to pytanie! Sprawdź, jeśli jesteś zainteresowany!

 

Sofa z fotelami – dlaczego warto zdecydować się na takie rozwiązanie?

Jeśli zależy Ci na dużej ilości miejsca siedzącego w salonie, z pewnością chociaż przez chwilę zastanawiałeś się, czy sofa z fotelami to dobre rozwiązanie. Oczywiście musisz wiedzieć, że taka opcja ma wiele zalet. Jakich? Przede wszystkim możesz swobodnie dopasować wielkość mebli do swojego wnętrza.

Kanapa i osobne siedziska dają większy komfort pod tym względem. Z reguły są bowiem zgrabniejsze i smuklejsze niż narożniki. Musisz zainteresować się tylko ich szerokością. Odchodzi Ci myślenie o tym, jak bardzo wysunięty będzie szezlong czy inne elementy. Do tego jesteś w stanie dowolnie manewrować ich układem.

Jeśli zajdzie taka konieczność, szybko przesuniesz fotele w inne miejsce. Przy okazji możesz wybrać ilość siedzisk. Nikt nie powiedział przecież, że zawsze musi być to jedna sofa i np. jedno krzesła tapicerowane. Równie dobrze możesz kupić dwa lub nawet trzy fotele. Jedynym ograniczeniem jest tutaj dostępna przestrzeń.

Kanapa z fotelami do salonu to także ciekawy sposób na oryginalne wnętrze. Główny zestaw wypoczynkowy nie musi być przecież w takim samym kolorze jak dodatkowe siedziska. Wystarczy, by te elementy łączył styl oraz rodzaj tapicerki. W przypadku barw masz pełną dowolność.

Na koniec warto także dodać, że taki zestaw jesteś w stanie rozdzielić. W razie zmiany aranżacji masz do dyspozycji kilka mebli, które wcale nie muszą stanowić całości. Siedziska przeniesiesz wtedy np. do innego pomieszczenia, a sofa zostanie w salonie. 

 

 

 

 

Sofa z fotelami do salonu na nóżkach
Sofa z fotelami daje Ci bardzo duże pole do manewru. Możesz łączyć te elementy na wiele sposobów i ustawiać w różnych miejscach. Na zdjęciu prezentujemy sofę Como https://puszman.com/como-sofa/ w połączeniu z pasującym do niej fotelem.

Sofa z fotelami w salonie – czy taki zestaw ma jakieś wady?

Kanapy z fotelami do salonu są bardzo praktyczne. Można jednak znaleźć w takim rozwiązaniu kilka wad. Jakich? Sofy w większości przypadków są mniej funkcjonalne niż narożniki. Często brakuje w nich np. regulowanych zagłówków czy dużej powierzchni spania.

Należy także zachować ostrożność, dobierając do głównego zestawu wypoczynkowego dodatkowe fotele. Czasem ciężko będzie stworzyć idealnie współgrający ze sobą set. Nie zawsze w jednej kolekcji znajdziesz przecież wszystkie elementy, których potrzebujesz.

Dużym ryzykiem może okazać się także to, że nie masz pewności, jak taki zestaw będzie prezentował się w Twoim wnętrzu. Ciężko bowiem określić, czy np. fotele nie będą za bardzo przytłaczać pomieszczenia. 

 

Narożnik do salonu – poznaj jego zalety

Duży narożnik do salonu to świetne rozwiązanie, jeśli masz na niego odpowiednią przestrzeń. Taki zestaw jest niezwykle stabilny. Nie będzie się przesuwał podczas codziennego użytkowania.

Do tego zestawy narożne wyposaża się w wiele ciekawych udogodnień, takich jak regulowane podłokietniki, zagłówki czy specjalne nadstawki. Komfort użytkowania szybuje wtedy na zdecydowanie wyższy poziom.

Narożnik ma także sporą przewagę nad sofą z fotelami pod względem dopasowania. Kupujesz jeden mebel i nie martwisz się już niczym. Nie musisz dobierać do niego siedzisk.

Niekiedy możesz nawet spotkać się z rozwiązaniem, kiedy to pod jednym z boków zestawu znajdują się dodatkowe pufy. Wtedy masz zagwarantowane idealnie dopasowane do całości miejsca siedzące, z których możesz, ale nie musisz korzystać. 

Przy bardzo dużych pomieszczeniach nic nie stoi również na przeszkodzie, byś zdecydował się na narożnik i fotele do salonu. W takiej sytuacji zyskujesz kącik wypoczynkowy dla całej swojej rodziny.

Pamiętaj, że niektóre meble składają się także z niezależnych modułów, które możesz łączyć w dowolny sposób. Tym samym narożnik może zmieniać swój wygląd, a także rozmiary.

Zielony narożnik w salonie
Narożnik to rozwiązanie, które sprawdza się w większości salonów. Możesz zdecydować się na średniej wielkości model, taki jak chociażby Lugano https://puszman.com/livorno-naroznik/. Gdy masz zdecydowanie większe pomieszczenie, świetnie sprawdzi się np. narożnik modułowy.

 

Czy narożnik może mieć jakieś wady?

Wybierając bardzo duży narożnik do salonu, musisz pamiętać, że wszystkie osoby na nim siedzące będą skumulowane w jednym miejscu. Dla niektórych może być to dość spory problem.

Do tego zestawy tego typu są zawsze większe niż sofa i wyglądają nieco “ciężej”. Niejednokrotnie przytłaczają zatem przestrzeń.

Narożnik jest także dość uniwersalnym rozwiązaniem. Raczej nie możesz zatem liczyć na niezwykle oryginalne pomieszczenie. Oczywiście możesz uzyskać taki efekt za pomocą dodatków czy innych elementów wyposażenia, jednak sam zestaw narożny jest dość popularny w większości domów.

 

Co w końcu wybrać – sofę z fotelami czy narożnik?

Lepiej sprawdzi się zatem sofa czy narożnik? Na to pytanie musisz niestety odpowiedzieć sobie sam, analizując wady i zalety każdego z rozwiązań. Nie każdy z nas ma przecież takie same potrzeby czy rodzaj mieszkania. Należy więc podejść do tego tematu indywidualnie i na spokojnie.

Pośpiech czy pochopne decyzje nie są wskazane. W końcu zestaw wypoczynkowy to coś, co zostanie z Tobą na przynajmniej kilka lat. Musisz być zatem niemalże w stu procentach pewny swojej decyzji.

Artykuł został zaczerpnięty ze strony puszman.com

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *