Szafy na wymiar - jak zaprojektować ich wygląd?
Bez kategorii

Szafa na wymiar – na co zwrócić uwagę podczas jej projektowania

Nie możesz znaleźć szafy, która będzie dopasowana do twojego wnętrza oraz przestrzeni, którą dysponujesz? W takim przypadku najlepszym rozwiązaniem będzie szafa na wymiar. 

Jeśli nigdy nie słyszałeś o takiej opcji, to dobrze jest się z nią zapoznać. Szafa na wymiar daje dużo więcej możliwości niż gotowa, którą możemy znaleźć w sklepie meblowym czy internetowym. Dlaczego? Takie szafy są dostosowane do twojego pomieszczenia. Idealnie wpasowują się i wykorzystują całą przestrzeń, którą chcesz zagospodarować. Nie musisz martwić się, że wybrana przez Ciebie szafa nie będzie wymiarowo czy kolorystycznie pasować jak w przypadku szaf gotowych. Dlatego też osoby decydują się na szafy na zamówienie. Możemy znaleźć wiele ofert na rynku, które świadczą takie właśnie usługi. Godną zaufania firmą oferującą szafy na wymiar jest INDECO. Szczegółową ofertę tej firmy można znaleźć na https://indecokrakow.pl/szafy Takie meble stają się coraz bardziej popularne, więc nic dziwnego, że ofert przybywa.

Gdy już zdecydujemy się na zakup szafy na zamówienie, ważne jest, aby zwrócić uwagę na kilka ważnych aspektów jeśli chodzi o projektowanie naszej wymarzonej szafy na wymiar. Jak zaprojektować taki mebel, by był pojemny i funkcjonalny? Podpowiadamy!

Szafy na wymiar – jak zaprojektować ich wielkość?

Najważniejszym i podstawowym elementem jest dokładne zmierzenie miejsca, w którym ma być umieszczona szafa na wymiar. Jak zaprojektować taki mebel? Projektowanie szafy na zamówienie daje nam możliwość, dopasowania mebla do naszego mieszkania. Dzięki temu możemy zagospodarować całą przestrzeń, aby szafa dobrze komponowała się z resztą pomieszczenia. Jeśli zastanawiasz się, jak głęboka powinna być twoja szafa, to odpowiednie wymiary to 55-60 cm. Dlaczego akurat takie? Jeśli szafa będzie mniejsza to wtedy rękawy koszul mogą dotykać do drzwi frontowych. Przez to mogą ulec zniszczeniu lub zostaną wymięte. Dzięki takiej szafie możesz zagospodarować każdy centymetr twojego pokoju. Dobrze jest też wybrać odpowiedni rodzaj szafy. Możesz wybrać spośród kilku rodzajów: szafy przesuwne, wnękowe lub szafy wolnostojące na wymiar. Pamiętaj, że powinny być one dostosowane do twoich potrzeb.

Szafy na wymiar – jak zaprojektować rozmieszczenie półek?

Rozmieszczenie półek to kolejny bardzo ważny element jeśli chodzi o projektowanie szafy. Jeśli szafa jest typowo tworzona pod przechowywanie ubrań, to powinniśmy wziąć pod uwagę większą ilość półek. Musimy także zachować odpowiednią wysokość. Trzeba także pomyśleć o drążku, który będzie idealny do powieszenia takich ubrań jak: koszulki, koszule czy swetry. Musimy też wziąć pod uwagę ubrania, które będą złożone. Tutaj najlepiej wykorzystać półki wysuwane. Dzięki nim będziesz mieć łatwiejszy dostęp do wszystkich ubrań. Zapewni to także ład i porządek, który jest dla wielu osób bardzo ważny. 

Projektowanie szafy – design i kolor wpływają na spójność z całym pomieszczeniem 

Ważne jest także, aby wybrać odpowiedni design oraz kolor naszego mebla. Szafa jest istotnym elementem każdego pomieszczenia, w którym się znajduje. Zostaje ona z nami na wiele lat (zazwyczaj aż do kolejnego remontu), dlatego należy wybrać design oraz kolor mebla tak, aby pasował do naszego wnętrza. Szafa jest dużym elementem w pokoju i często jako pierwsza rzuca się w oczy. Dlatego też trzeba dostosować szafę do reszty naszej aranżacji wnętrza. Na rynku firmy dysponują wieloma barwami. Dzięki temu mebel będzie funkcjonalny, a co najważniejsze będzie wyglądał jak specjalnie dedykowany do pomieszczenia, w którym się znajdzie. Daje to wiele możliwości aranżacji szafy na wymiar. 

Niezależnie od tego czy projektujesz szafy przesuwne, przesuwne z lustrem czy szafy wnękowe, istotne jest, aby zwrócić uwagę na wszystkie wyżej wymienione punkty. Jeśli pragniesz, aby twoja szafa wpasowała się we wnętrze twojego salonu lub pokoju przemyśl cały swój projekt.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *