Gdzie umieścić stół z krzesłami w salonie?
Bez kategorii

Gdzie umieścić stół i krzesła? Pomysły na praktyczne wnętrze

Stoły drewniane i krzesła to meble, których nie powinno zabraknąć w żadnym mieszkaniu. Takie elementy wyposażenia zapewniają nam bowiem idealne warunki do spożywania rodzinnych obiadów czy też spędzania miłych chwil ze znajomymi. Nie da się jednak ukryć, że większość z nas ma problem ze znalezieniem odpowiedniej przestrzeni na taki zestaw. W dzisiejszym artykule zastanowimy się zatem, gdzie umieścić stół oraz pasujące do niego krzesła. Sprawdź, jeśli jesteś zainteresowany!

Gdzie umieścić stół i krzesła? – oczywiście w jadalni!

Krzesła drewniane oraz stół dla całej rodziny, najczęściej oczywiście goszczą w jadalniach. Szczęśliwi posiadacze dużych mieszkań, w których można wyznaczyć właśnie takie pomieszczenie, zapewne wiedzą, jakie jest to ogromne ułatwienie. W takiej sytuacji nie mamy bowiem wręcz czym się przejmować. Możemy postawić na obszerny blat oraz dokładnie taką ilość krzeseł, jakiej potrzebujemy. To właśnie zestaw jadalniany będzie przecież głównym punktem tego wnętrza. Pozostałe elementy wyposażenia staną się zdecydowanie mniej ważne. Inaczej sytuacja wygląda, gdy mamy do dyspozycji małe wnętrze, w którym chcemy urządzić jadalnię. Gdzie umieścić stół z krzesłami w takim pomieszczeniu? Mając osobną jadalnię, postawmy zatem krzesła i stoły drewniane w centrum pomieszczenia. Tym sposobem każda osoba zasiadająca za blatem będzie miała do dyspozycji odpowiednią przestrzeń ze wszystkich możliwych stron. Pamiętajmy, tylko by zachować odpowiedni ciąg komunikacyjny. Między biesiadnikami powinno się bowiem dać przejść, bez konieczności ich trącania czy nawet proszenia o lekkie odsunięcie. 

Kuchnia – to też jest pomysł!

Kolejnym pomieszczeniem, w którym często zobaczymy krzesła i stoły drewniane, jest oczywiście kuchnia. Jeśli jednak chcemy zdecydować się na takie rozwiązanie, musimy pamiętać, że wnętrze to musi być naprawdę duże i dobrze rozplanowane. Postarajmy się wydzielić w nim dwie części – kącik do gotowania oraz do spożywania posiłków. Pierwszy z nich zabudujmy odpowiednią ilością szafek. W drugim natomiast powinien dominować zestaw jadalniany. W takiej sytuacji lepiej jednak dosunąć go do ściany, chyba że nasze pomieszczenie jest na tyle szerokie, że stół postawiony w centrum nie będzie stanowił żadnego problemu. Umieszczając takie meble w kuchni, pamiętajmy, by nie przesadzić z ich niewielkim rozmiarem. Malutki stół usytuowany w jakimś kącie czy wnęce z pewnością nie będzie zbyt dobrym wyjściem. Spożywanie przy nim posiłku stanie się mało komfortowe i szybko przekonamy się, że wcale nie był to nasz najlepszy pomysł.

Gdzie umieścić stół z krzesłami? Może w salonie?

Umieszczenie stołu w kuchni nie zawsze będzie dobrym rozwiązaniem. Co zatem zrobić w sytuacji, gdy nie mamy osobnego wnętrza, w którym moglibyśmy zaaranżować jadalnię, a dodatkowo kuchnia jest zdecydowanie za mała? Gdzie umieścić stół z krzesłami w takiej sytuacji? Wtedy pozostaje nam już tak naprawdę tylko salon. Nie bójmy się jednak takiego rozwiązania. Po taką opcję sięga bowiem zdecydowana większość z nas, szczególnie jeśli mieszkamy w bloku. Gdzie jednak znaleźć w pokoju dziennym miejsce na krzesła i stoły drewniane? Możliwości jest kilka. W pierwszej kolejności warto zastanowić się nad podzieleniem pomieszczenia na dwie strefy. Oczywiście nie musimy stawiać ścianek działowych. Wystarczy np. umieścić na środku salonu kanapę, a za nią zorganizować mini jadalnię. Ciekawym pomysłem będzie także usytuowanie zestawu wypoczynkowego pod jedną ze ścian, a stołu z krzesłami pod drugą. Wszystko zależy tak naprawdę od specyfiki danego wnętrza, dlatego też warto dokładnie przemyśleć całą sytuację. 

A co w przypadku “wolnej przestrzeni”?

W nowoczesnym budownictwie często odchodzi się od wyraźnego podziału mieszkania na osobne pomieszczenia. Wtedy powstaje nam wolna przestrzeń, którą możemy zagospodarować na wiele różnych sposobów. W takiej sytuacji warto najpierw zaplanować układ lokalu, a następnie, gdy powstanie nam jakaś “luka”, zagospodarować ją na naszą małą, ale jakże przytulną jadalnię. Cały czas musimy jednak pamiętać o zachowaniu odpowiednich ciągów komunikacyjnych, ułatwiających przemieszczanie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *