Piękne i komfortowe narożniki uniwersalne
Bez kategorii

Narożniki w uniwersalnym stylu – jakie modele podkreślą wygląd każdej aranżacji?

Aranżując swoje mieszkanie, większość z nas stara się obrać w nim jeden nurt dekoratorski. Dzięki temu całość wygląda spójnie oraz harmonijnie. Zadanie to nie jest jednak wcale takie łatwe. Należy bowiem dopasować do siebie wszystkie elementy wyposażenia. Do tego poniekąd zamykamy się wtedy na pewne zmiany. Warto więc w przypadku chociażby mebli, a szczególnie tych tapicerowanych, postawić na rozwiązania nieco bardziej uniwersalne. W końcu zmiana dodatków nie będzie aż tak kosztowna, jak zakup nowego narożnika czy sofy. W dzisiejszym artykule przedstawimy zatem kilka propozycji na ponadczasowy zestaw wypoczynkowy, który wpisze się w każdą aranżację oraz nurt wnętrzarski! Sprawdź, jeśli jesteś zainteresowany jakie narożniki uniwersalne zasługują na uwagę!

Lizbona – narożnik typu kameleon

Modelem uniwersalnym, który sprawdzi się w każdym wnętrzu oraz przy wszystkich stylach dekoratorskich, jest z pewnością narożnik Lizbona – a właściwie narożniki. W skład tej serii wchodzą bowiem aż trzy różne modele. Całość opiera się oczywiście na jednym projekcie. Poszczególne warianty różnią się od siebie głównie wielkością. Dlaczego nazwaliśmy je kameleonami? Odpowiedź jest dość prosta. Wszystkie modele dopasują się bezproblemowo do każdej aranżacji. Jest to w głównej mierze zasługa prostej i klasycznej formy. Całość bazuje na liniach oraz uniwersalnych rozwiązaniach. Do swojego salonu zdecydowanie warto wybrać zatem właśnie narożnik Lizbona. Puszman, czyli producent mebli tapicerowanych, zadbał w tym przypadku bowiem o uniwersalny charakter, który przypadnie do gustu każdemu z nas! Warto jednak podkreślić, że wygląd to nie wszystko. Modele te są bowiem niezwykle funkcjonalnie. Przykładowo narożnik Lizbona 2 oferuje nam aż pięć regulowanych zagłówków oraz sporą powierzchnię spania. Ponadczasowy wydźwięk może zatem iść w parze z naszym jakże wysokim komfortem użytkowania. 

Solo – narożniki uniwersalne do każdego wnętrza

Niezwykle ciekawym rozwiązaniem do salonu mogą okazać się również narożniki uniwersalne Solo, który znajdziesz na https://besimo.pl/category/produkty-sofy-narozniki. Model ten wygląda bowiem bardzo lekko i stylowo. Nie znajdziemy w nim jednak wstawek, które mogłyby nawiązywać do jakiegoś konkretnego nurtu dekoratorskiego. Możemy mieć zatem pewność, że narożnik Solo wpisze się w każde wnętrze. Jego główną zaletą są niewątpliwie smukłe nóżki o prostym kształcie oraz delikatne boki. Do tego siedzisko bazuje nam czymś na wzór poduszek. Takie rozwiązanie sprawdzi się oczywiście w przypadku każdej aranżacji. Co ciekawe, narożnik Solo jest uniwersalny nie tylko pod względem wyglądu. Jak to możliwe? Wysunięty w przód szezlong możemy bowiem umieścić zarówno z prawej, jak i z lewej strony. Nie musimy zatem z góry określać, gdzie ma się on znaleźć. Gdy zajdzie taka konieczność, szybko zamienimy strony i gotowe! Posiadając narożnik Solo żadna zmiana wystroju nie będzie dla nas przeszkodą!

Adele – prostota i ponadczasowość w najlepszym wydaniu

Nasza trzecia propozycja to natomiast narożniki uniwersalne Adele. Co ciekawe, tym razem znowu mamy do czynienia z modelem uniwersalnym pod względem usytuowania szezlongu. Możemy zatem dowolnie manewrować jego położeniem. Ponadczasowy charakter szybko dostrzeżemy także, patrząc na cały mebel. Jest on podobny do wspomnianego wcześniej modelu Solo. Poduszki oparciowe oraz siedzisko są jednak bardziej płaskie i równe. Nie mamy zatem przy Adele wrażenia “obfitości” i “puszystości”, co oczywiście może być w niektórych przypadkach dużym atutem. Mimo swojej uniwersalności narożnik ten z pewnością nie jest nudny. Charakteru dodają mu bowiem smukłe złote nóżki oraz dwie poduszki dekoracyjne w kształcie walca. Takie małe i niepozorne elementy mogą naprawdę mieć ogromną moc działania. No dobra, ale teraz ktoś może powiedzieć, że takie dodatki są dość nowoczesne. Owszem, lecz pamiętajmy, że w każdej chwili możemy je zdjąć i dać na ich miejsce coś zdecydowanie innego lub też całkowicie zrezygnować z tego typu ozdób. Nie bójmy się zatem elementów, które nie są niezbędne w przypadku danego narożnika.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *