jak wybrać narożnik duży do salonu
Bez kategorii

Narożnik dla dużej rodziny – jak wybrać najlepsze rozwiązanie?

Posiadanie dużej rodziny to ogromne szczęście. Nie ma przecież nic lepszego niż możliwość spędzenia czasu w gronie najbliższych. Warto jednak pamiętać, że wiele osób zamieszkujących jedno gospodarstwo domowe to także czasem dość spory problem. W końcu wszystkiego musi być dużo! Chodzi oczywiście o przestrzeń, meble czy nawet miejsca siedzące. Jak wybrać narożnik duży do salonu? Warto zainteresować się ofertą polskiej firmy Puszman – meble tapicerowane dostępne są u nich w bardzo różnorodnych rozmiarach. Na co zwracać uwagę, decydując się na konkretny model? Sprawdź!

Jak wybrać narożnik duży do salonu – ilość miejsc siedzących

Wybierając duży narożnik do salonu warto sprawdzić oczywiście to, ile miejsc siedzących możemy na nim dostrzec. Najczęściej wystarczy tylko rzucić okiem na zdjęcie. Większość modeli konstruowana jest bowiem z kilku odcinających się od siebie części. Świetnym przykładem będzie tutaj narożnik Moon. Patrząc na niego, możemy od razu powiedzieć, ilu osobom zagwarantuje komfortowe warunki. Widzimy to po przeszyciach na siedzisku, a także ilości zagłówków. Przyjmuje się bowiem, że jedno oparcie dedykowane jest dla jednej osoby. Jak dużą rodzinę pomieści zatem ten model marki Puszman? Narożnik Moon to rozwiązanie na 5 osób. Pamiętajmy jednak, że np. małe dzieci potrzebują nieco mniej przestrzeni, dlatego też jeśli nasza rodzina to typ 2 + 3-5 maluchów, spokojnie możemy się na niego zdecydować. 

Bardzo duży narożnik do salonu – wymiary narożnika

Druga niezwykle ważna kwestia to oczywiście rozmiar narożnika. Wymiary powinny być dla nas szczególnie istotne, gdy decydujemy się na zakupy przez Internet. Nie mamy bowiem pewności, ile centymetrów przypada bowiem na jedno wyznaczone siedzisko. Do tego po niektórych modelach nie jesteśmy w stanie tego określić. Sprawdźmy zatem, jaki jest rozmiar upatrzonego przez nas zestawu wypoczynkowego. Jak wybrać narożnik duży nowoczesny bądź klasyczny/ Zaleca się, by na jedną osobę przypadała szerokość ok. 60 cm. Musimy jednak odliczyć od tego wszelkiego rodzaju boki, zagięcia itp. 

Duży narożnik do salonu – boki i podłokietniki narożnika

W przypadku narożnika dla dużej rodziny ogromne znaczenie będą miały także boki. Jaki narożnik do salonu wybrać? Oczywiście najlepiej wybrać model z dość wąskimi podłokietnikami. Wtedy zyskujemy po prostu dłuższe siedzisko. Warto jednak pamiętać, że zestaw wypoczynkowy może być także zabudowany od strony szezlongu. Czy to dobrze? Zależy. Gdy chcemy, by szezlong zamienił się w coś na kształt dodatkowej sofy, to jak najbardziej. Jeśli jednak wolimy, by była to przestrzeń do wypoczynku w pozycji półleżącej, lepiej postawić na model bez tego boku. 

Jak wybrać narożnik – duży nowoczesny model z ruchomymi zagłówkami 

Sporym udogodnieniem dla dużej rodziny mogą okazać się także ruchome zagłówki. Dlaczego? Każdy, niezależnie od wzrostu, będzie mógł bowiem znaleźć dla siebie najlepsze możliwe położenie tej części zestawu wypoczynkowego. Nasz duży narożnik do salonu stanie się zatem niezwykle komfortowy zarówno dla dzieci, jak i nastolatków czy dorosłych. Oczywiście nie jest to element obowiązkowy, jednak w większości przypadków sprawdza się wręcz wyśmienicie!

Opcjonalnie – duży narożnik z funkcją spania

Jaki narożnik do salonu wybrać? Większość nowoczesnych narożników wyposażona jest w funkcję spania. Wysuwana leżanka może jednak mieć różne wymiary. Postawmy oczywiście na największe możliwe. Dlaczego? Możemy wtedy rozłożyć zestaw wypoczynkowy i np. wspólnie oglądnąć jakiś film czy po prostu spędzić miło czas. Każdy będzie miał dla siebie odpowiednią ilość miejsca. Dodatkowo przy dużej rodzinie, taki narożnik będzie zapewne pełnił funkcję łóżka dla przynajmniej dwóch osób. Wtedy po raz kolejny docenimy duże wymiary naszego zestawu wypoczynkowego. 

Zanim kupisz bardzo duzy narożnik do salonu dowiedz się jak go usatwić! Sprawdź tutaj: https://www.mdsmeble.pl/2021/07/12/jak-ustawic-naroznik-w-salonie-propozycje-aranzacji-malego-i-duzego-salonu/

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *