Rodzaj drewna do wnętrza - stoły drewniane
Bez kategorii

Stoły drewniane – czyli z jakiego drewna najlepiej wybrać stół do naszego wnętrza

Stół to bardzo ważna część każdego domu. To przy nim gromadzimy się na wspólne śniadania, obiady, czy kolacje. Tutaj także odbywają się różnego rodzaju uroczystości czy po prostu rodzinne rozmowy przy kawie lub herbacie. Mimo że mamy do czynienia z wieloma materiałami, z których zrobione są stoły, wciąż najbardziej popularne są stoły drewniane. Jest to zawsze piękny dodatek do każdego wnętrza. Jeśli jednak dopiero poszukujemy czegoś do swojego mieszkania, naszym oczom najczęściej ukazują się stoły drewniane do jadalni czy też do salonu. Czasami ciężko nam wybrać model, jaki chcemy kupić, ale co jeśli chodzi o drewno? Z jakiego gatunku najlepiej kupić stół, aby służył nam wiele lat?

Stoły drewniane dębowe

Jeśli chcemy, aby nasz stół był wytrzymały, możemy pokusić się o zakup produktu wykonanego z drewna dębowego. Stoły drewniane dębowe są jednymi z najczęściej wybieranych przez Polaków. Nie ma co się dziwić, ponieważ dąb poza swoją wysoką wytrzymałością na wszelkiego rodzaju uszkodzenia mechaniczne cechuje się także barwą. Kolor drewna dębowego bardzo dobrze prezentuje się w każdym rodzaju wnętrza. Stoły drewniane dębowe nie są tanimi produktami. Jest to związane z tym, że nie jest to łatwy materiał, z którego można wykonać piękny mebel, który wypełni nasze pomieszczenie. Drewno dębowe musi najpierw przejść staranne sezonowanie, a następnie suszenie. Dodatkowy atutem jest to, że stoły drewniane wykonane z dębu charakteryzują się wyjątkowym usłojeniem. Niemożliwe jest znalezienie takich samych słojów, dlatego możemy być pewni, że pod tym względem nasz stół będzie wyjątkowy. Stoły drewniane do salonu, czy do kuchni wykonane z tego gatunku drewna na pewno posłużą nam wiele lat. Brzmi interesująco? Poznaj więc ofertę stołów drewnianych dębowych na https://meblepotocki.pl/Stoly-drewniane.

Stoły drewniane bukowe

Buk jest gatunkiem drzewa, które jest twarde. Mimo tego łatwo poddaje się obróbce i można z niego wyczarować niezwykłe rzeczy np. stoły drewniane, parkiety czy sprzęt kuchenny. Jeśli chodzi o to drewno, nie należy się obawiać, że straci swoje właściwości naturalne. Dlatego też można na nim stosować wszelkiego rodzaju bejce czy lakiery. Tak samo, jak w przypadku drewna dębowego stoły bukowe mogą cieszyć nasze oczy przez wiele lat i gromadzić wokół siebie naszych gości oraz rodzinę. Buk na pewno jest idealnym kandydatem do wyboru, jeśli nie jesteśmy zainteresowani droższym produktem np. z dębu. Trzeba także pamiętać, że stoły drewniane wykonane z tego materiału mają wysoką odporność na wszelkiego rodzaju zarysowania. Kolor drewna bukowego, jak i słoje są specyficzne. Dzięki plamkom oraz prążkom na swojej strukturze zapewniają ciekawy wygląd. Jeśli chodzi o kolor drewna, możemy je spotkać w jasnej blado-żółtej barwie lub czerwonawo-brązowej. 

Stoły drewniane z jesionu

Jeśli zależy nam na wytrzymałym stole, odpornym na uszkodzenia, a nie chcemy wybierać dębu, dobrym kandydatem będzie jesion. Jesion jest drewnem bardzo wytrzymałym, może nawet bardziej niż wcześniej wspomniany dąb. Stoły drewniane do jadalni, czy salonu wykonane z tego gatunku drewna na pewno się sprawdzą i nie będziemy żałować swojego wyboru. Dodatkowym atutem, dla którego jesion jest wybierany to jego barwa. Drewno to ma jasną, słoneczną, naturalną barwę, która będzie pasować do wielu wnętrz. Co więcej, stoły drewniane wykonane z tego materiału charakteryzują się równomiernym usłojeniem. Należy pamiętać, aby nie stosować żadnych preparatów na stół. Ze względu na swoje właściwości na drewno z jesionu możemy stosować tylko lakier. Jako ciekawostkę można dodać, że jeśli szukamy stołu, możemy zwrócić uwagę na słoje. Im większe i szersze słoje tym produkt będzie bardziej wytrzymały.

Stoły drewniane z orzecha amerykańskiego

Jeśli szukamy stołu o ciemnej barwie, to drewno z orzecha amerykańskiego jest idealnym kandydatem. Ciemnobrązowy kolor przykuwa uwagę oraz nadaje przestrzeni niepowtarzalnego charakteru. Dodatkowy atutem jest ciekawe usłojenie, które prezentuje się niezwykle dobrze na ciemnym drewnie. Orzech amerykański jest bardzo łatwy w obróbce i można na nim stosować farby oraz bejce. Należy dodać, że drewno jest trwałe i stabilne. Bardzo często ludzie uważają ten gatunek za ekskluzywny, przez wcześniej wspomnianą niezwykłą barwę. Niestety stoły drewniane z tego rodzaju materiału przejawiają swoją ekskluzywność także w cenie. Są one bardzo drogie, dlatego musimy wcześniej zastanowić się dokładnie nad jego wyborem.

Chcemy, aby stoły drewniane do jadalni czy innych części domu służyły nam przez lata. Dlatego ważne jest, aby podjąć dobrą decyzję w tej sprawie. Należy pamiętać, aby wybrać stół odpowiedni do naszego pomieszczenia. Tylko wtedy będziemy mogli cieszyć się z dokonanej przez nas decyzji. Drewno jest surowcem, które idealnie nadaje się, aby wykonać stoły drewniane, a dzięki swoim unikalnym kolorom na pewno każdy wybierze coś dla siebie. 

Jeśli nie wiesz jaki stół drewniany do salonu wybrać, kliknij w link poniżej. Artykuł dostarczy Ci potrzebne porady oraz inspiracje: https://www.mdsmeble.pl/2021/03/01/stoly-drewniane-do-salonu-porady-i-inspiracje/

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *