Szybka metamorfoza sypialni
Bez kategorii

Metamorfoza sypialni – pomysły na szybką zmianę wystroju

Nie wszyscy lubią zmiany, jednak większość osób zgodzi się, że są one potrzebne. Delikatna rearanżacja pomieszczenia w domu lub mieszkaniu jest doskonałym pomysłem na odmienienie jego wyglądu. W zależności od wybranych dodatków, które można znaleźć na https://www.karo.waw.pl/category/koce-welnianew intensywnym, wnętrze może zaskoczyć nas zupełnie nowym stylem. Jest to doskonały pomysł dla wszystkich, którzy nie chcą robić remontu i wolą postawić na niego tańsze i bardziej przystępne cenowo rozwiązania. Jakie akcesoria warto wykorzystać, aby zmienić wygląd pomieszczenia, w którym śpimy i się relaksujemy po ciężkim dniu? Czy koce i zasłony o interesującym wzorze są dobrym pomysłem? Przedstawiamy nasze pomysły, dzięki którym metamorfoza sypialni będzie możliwa w ekspresowym tempie!

Koce polarowe, wełniane i narzuty

Koce w sypialni najczęściej znajdują się na pościelonym łóżku, w jego dolnej części. Stanowią uzupełnienie pościeli, więc wybierając tego typu narzutę, koniecznie należy zwrócić uwagę na to, jak oba elementy komponują się ze sobą. Koce polarowe w intensywnym kolorze o ciekawej fakturze lub w miłej w dotyku wersji włochatej mogą zmienić styl całej sypialni. Idealnym pomysłem na zimowe i jesienne miesiące będą koce wełniane, które często występują w ciekawych wzorach, świetnie pasujących do tych pór roku. Można je dostać na https://www.karo.waw.pl/category/koce. Mają one dodatkową zaletę – poza względami dekoracyjnymi, potrafią doskonale ogrzać, gdy za oknem szaleje mróz czy deszcz.

Zasłony

Zasłony to element dekoracyjny, chociaż w niektórych sypialniach ich rolą jest także zaciemnianie pomieszczenia. Jeśli na oknach brakuje rolet czy żaluzji, ich rolę mogą przejąć właśnie zasłony. Okno zazwyczaj stanowi dużą część jednej ze ścian sypialni, a dodając do niego zasłony o interesującym wzorze lub ciekawym kolorze, będą one dość mocno zwracać na siebie uwagę. Wprowadzenie nowego koloru do pomieszczenia warto dokładnie przemyśleć, gdyż dobrze, aby komponował się on z innymi elementami dekoracyjnymi, które dodamy. Jeśli decydujemy się na zasłony w wersji wzorzystej, można połączyć je z np. z kocem czy poduszkami dekoracyjnymi w odcieniu, który znajduje się na wzorze.

Poduszki dekoracyjne

Poszewki dekoracyjne dają nieskończone możliwości aranżacyjne. Ich niewątpliwą zaletą jest fakt, że nie kosztują dużo, dzięki czemu są najprostszym sposobem na metamorfozę sypialni. Dobrym pomysłem jest skomponowanie kilku zestawów poduszek i wymienianie ich. Bazując na jasnych ścianach i subtelnej pościeli oraz innych dodatkach, które nie rzucają się w mocno w oczy, poszewki mogą zupełnie zmienić klimat i styl wnętrza. Plecione w stylu boho, futrzane w stylu glamour, a może kolorowe jako akcent kolorystyczny do klasycznej sypialni? Jedynym ograniczeniem jest wyobraźnia!

Obrazy i plakaty

Kompozycja obrazów lub plakatów zawieszona na ścianie jest świetnym wyborem, jeśli myślimy o metamorfozie sypialni. Czemu kompozycja? To rozwiązanie ma coraz więcej fanów! Więcej niż jeden obraz wygląda bardzo ciekawie, a interesujące ułożenie kilku samo w sobie staje się ozdobą. Warto jednak, aby styl obrazów lub plakatów był podobny, aby dobrze wyglądały obok siebie.

Ciekawym pomysłem zyskującym coraz większą popularność są także grafiki, rysunki umieszczone na materiale. Mnogość ich wzorów naprawdę zachwyca. Świetnie prezentują się zawieszone na ścianie, można skomponować je z wiszącymi roślinami. 

Rośliny

Wzrost popularności roślin nie powinien zaskakiwać nikogo. Ten trend pozwala nadać wnętrzu zupełnie innego charakteru, wprowadza do niego życie. Rośliny zielone mają wiele zalet, a jedną z nich jest oczywiście oczyszczanie powietrza. Stawiając je w sypialni pozytywnie wpływamy więc na własne zdrowie, a do tego zmieniamy wygląd pomieszczenia.

Dla wszystkich, którzy nie czują się na siłach, aby dbać o rośliny, polecamy te w wersji sztucznej! Wraz z rozwojem trendu na roślinność w mieszkaniu, zaczęło się pojawiać coraz więcej coraz więcej tego typu dodatków, które stają się coraz wierniejszymi kopiami prawdziwych kwiatów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *