Poduszki puchowe - zalety
Bez kategorii

Poduszki puchowe – jakie zalety posiadają i dlaczego warto z nich korzystać?

Jeśli rozważasz inwestycję w nowe poduszki puchowe, masz prawo wiedzieć, jakie zalety posiadają i dlaczego warto się na nie zdecydować. Poduszki puchowe są wykonane z ptasich piór, pobieranych głównie z klatki piersiowej i skrzydeł. W przeciwieństwie do piór na innych częściach ciała kaczek czy gęsi, puch nie jest wodoodporny. To oznacza, że ​​jest znacznie bardziej miękki, wygodny i idealnie nadaje się wypełniania poduszek – niezależnie od tego, czy wybierzesz poduszki 50×70 czy większe. Jakie jeszcze zalety posiadają poduszki puchowe? Sprawdź!

Dopasowanie do kształtu głowy

Dzięki naturalnej miękkości puchu, poduszka puchowa dopasowuje się do kształtu głowy i szyi. Może to być szczególnie ważna kwestia, jeśli borykasz się z przewlekłym bólem szyi czy kręgosłupa. Jeśli śpisz na tanich, syntetycznych poduszkach, Twoja głowa jest narażona na leżenie w nienaturalnej pozycji, co może powodować niepotrzebne obciążenie (więcej na ten temat dowiesz się z portalu https://dobrewnetrza.net/). 

Oddychalność

Puch jest oddychający, a to oznacza, że świetnie odprowadza ​​wilgoć. Jest to szczególnie ważne w ciepłe letnie noce, kiedy łatwo można się przegrzać. Tę właściwość docenią również wszyscy, którzy zmagają się z nadmierną potliwością. Choć mogłoby się wydawać, że oddychalność odnosi się przede wszystkim do materiałów lekkich i letnich, cechuje również poduszki puchowe, co jest ich niezaprzeczalnym atutem.

Mogą służyć przez wiele lat

Chociaż poduszki puchowe mogą kosztować więcej niż poduszki syntetyczne, są dużo lepsze jakościowo. Decydując się na poduszki puchowe, nie będziesz musiał tak często ich wymieniać, dlatego ich zakup można nazwać długoterminową inwestycją. Jeśli odpowiednio zadbasz o poduszki puchowe, pozwolą Ci zaoszczędzić kilka groszy!

Kontrola temperatury

Być może podczas zimy zauważyłeś, że normalna poduszka jest podzielona na dwie strefy – jedną, która jest obecnie zajęta przez Twoją głowę i resztę poduszki. Strefa, w której spoczywa głowa, jest cieplejsza – jeśli ją obrócisz, Twoja twarz zetknie się z drugą, lodowatą strefą. Dzieje się tak z powodu słabych właściwości izolacyjnych materiału wypełniającego poduszkę. Poduszki puchowe nie generują tego problemu! Zachowują temperaturę otoczenia, nawet wtedy, gdy na nich nie śpisz.

Zapewniają lepszą jakość snu

Dzięki kontroli temperatury i możliwości dostosowania do konkretnego kształtu głowy i szyi, poduszka puchowa może poprawić jakość Twojego snu. Koniecznie wypróbuj ją, jeśli cierpisz na bezsenność lub stale budzisz się w nocy! Puch pozwala całkowicie zatopić się w poduszce i zrelaksować.

1 thought on “Poduszki puchowe – jakie zalety posiadają i dlaczego warto z nich korzystać?”

  1. Poduszki puchowe towarzyszą mi podczas snu od bardzo wielu lat i nie zamieniłabym ich na żadne inne! Pomimo codziennego użytkowania ich stan jest idealny, świetnie dopasowują się do kształtu głowy i pozycji w jakiej śpię. Super produkt.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *