salon
Bez kategorii

Jak sprawić, by mały salon stał się bardziej przestronny?

Duży i przestronny salon jest marzeniem bardzo wielu osób. Nie zawsze jednak warunki, w jakich mieszkamy, pozwalają nam na stworzenie pokoju dziennego o dużym metrażu. Ale nawet mały salon może wyglądać pięknie i sprawiać wrażenie przestronnego. Wystarczy tylko dokładnie przemyśleć jego aranżację oraz zastosować kilka prostych patentów, które pozwalają optycznie powiększyć przestrzeń. Jak zatem sprawić, aby niewielkich rozmiarów pokój dzienny stał się miejscem, które nas nie przytłacza?

Trik 1 – kolor ścian

Zacznijmy od początku, czyli od wyboru odpowiedniego koloru, którym pokryjemy ściany. Należy zwrócić uwagę na to, że zastosowanie ciemnych lub bardzo intensywnych barw spowoduje, że pokój dzienny będzie się wydawał mniejszy niż jest w rzeczywistości. W momencie, w którym wypełnimy meblami salon pomalowany farbami w odważnych kolorach, przestrzeni będziemy mieć jeszcze mniej. Jeśli chcemy, aby wnętrze stało się optycznie powiększone, zastosujmy jasne barwy farb. Doskonale sprawdzi się kolor biały, jak również rozmaite odcienie beżu, szarości i nude.

Trik 2 – jasne meble

Wybór mebli do małego salonu jest również niezwykle ważną kwestią. Przede wszystkim nie możemy przesadzić z liczbą witryn i szafek, aby nie zabierały one cennej przestrzeni. Warto zdecydować się na zakup jasnych mebli – podobnie jak np. ściany w białym kolorze optycznie powiększą one pokój dzienny. Urządzając mały salon, najlepiej zdecydować się na minimalizm, który sprawi, że nie będziemy czuć się przytłoczeni. Jeśli chcemy umieścić we wnętrzu odrobinę sztukaterii i elegancji, zdecydujmy się na nabycie sofy Chesterfield o jasnym obiciu. Taki mebel wypoczynkowy sam w sobie wygląda finezyjnie, liczne dodatki wydają się więc być zbędne.

Trik 3 – liczne lustra

Kolejną rzeczą, jaka powinna się znaleźć w małym salonie, który chcemy nieco „powiększyć”, są liczne lustra i przeszklenia. Wybierając witrynę, zdecydujmy się na tę, która posiada jak najwięcej szyb. Zamiast obrazu na ścianie, możemy tam umieścić zwierciadło, które nie tylko nada naszemu pomieszczeniu pięknego i minimalistycznego wyglądu, ale także sprawi, że salon będzie wydawał się większy. Doskonale w małym wnętrzu sprawdzi się również komoda lustrzana. Jest ona pokryta szklanymi elementami, w których można przeglądać się jak w zwierciadle.

Trik 4 – meble wypoczynkowe

W małym pomieszczeniu powinniśmy umieścić również meble wypoczynkowe niewielkiego rozmiaru. Duża kanapa zapewne będzie zajmować znaczną część przestrzeni, przez co salon może wydawać się przytłaczający. Jeśli chcemy, aby nasz pokój dzienny zwracał uwagę gości, warto zrezygnować z dużego narożnego wypoczynku. Zamiast niego doskonale sprawdzi się sofa Chesterfield, która sama w sobie prezentuje się luksusowo. Lepiej też nie kupować dużych foteli do kompletu, ale zdecydować się na mniejszego rozmiaru pufy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *