tapeta na ścianie
Bez kategorii

Jak tanio odświeżyć wystrój pomieszczenia?

Każde mieszkanie w pewnym momencie potrzebuje odświeżenia. Z biegiem czasu ściany mogą ulec zabrudzeniu, a ich kolory staną się wyblakłe. Zniszczone mogą zostać również meble. Często tapicerka na naszej ulubionej sofie po dłuższym czasie użytkowania posiada liczne przetarcia lub trudne do usunięcia plamy. Również trendy w aranżacji wnętrz nieustannie się zmieniają. Jednak często całkowity remont mieszkania jest bardzo kosztowny i nie zawsze jesteśmy w stanie odnowić wystrój pomieszczeń, tak jakbyśmy chcieli. Jak zatem tanio odświeżyć naszą przestrzeń mieszkalną, aby wyglądała modnie i stylowo?

Po pierwsze – zadbaj o ciekawą aranżację ścian

Istnieje wiele materiałów, którymi możemy pokryć ściany w pomieszczeniach, aby wyglądały ciekawie i stylowo. Jednak większość tych produktów nie należy do najtańszych. Czym więc pokryć ściany, aby przyciągały wzrok każdego? Wspaniałym rozwiązaniem są tapety. Tychy to jedno z wielu miast, w którym znajdziemy mnóstwo tego typu produktów w rozmaitych wzorach, kolorach i przede wszystkim w przystępnych cenach. Aby pomieszczenie wyglądało ciekawie i elegancko, możemy pomalować ściany jasnym kolorem farby, a na jednej z nich przykleić kilka pasków dekoracyjnej tapety. Dzięki takiemu rozwiązaniu nie wydamy majątku, a nasze wnętrze będzie wyglądało czysto i świeżo.

Nie masz pomysłu na swoją łazienkę? Sprawdź nasz artykuł – Łazienka w nowoczesnym stylu – jak zaaranżować ściany? 

Po drugie – daj starym meblom drugie życie

Kolejnym z większych wydatków podczas remontu jest wymiana starych mebli na nowe. Jeśli chcemy zminimalizować koszty odświeżenia mieszkania, warto zastanowić się nad pozostawieniem posiadanych mebli i odnowieniem ich wyglądu. Ślady użytkowania, takie jak np. liczne przetarcia mogą być widoczne zwłaszcza na sofach i fotelach. Jak nadać tym meblom nowy wygląd? Wystarczy znaleźć w Internecie osoby, które zajmują się odnową takich mebli, poprzez wpisanie w wyszukiwarkę frazy np. tapicer Tychy czy tapicer Katowice. W większości dużych miast oferowane są usługi tego typu, a ich koszt z pewnością będzie niższy niż zakup nowej kanapy czy fotela.

Po trzecie – zastanów się nad doborem odpowiednich dodatków

Kiedy nasze ściany zostaną odświeżone, a meble odnowione, pozostanie kwestia doboru odpowiednich dodatków, które uczynią nasze wnętrze bardziej przytulnym i nadadzą mu niesamowitego charakteru. Warto zastanowić się nad doborem zasłon lub poduszek dekoracyjnych, pasujących do obecnego wyglądu pomieszczenia, dzięki którym stanie się ono bardziej klimatyczne i stylowe. Ciekawą opcją jest również umieszczenie zdjęć lub plakatów ozdobnych na ścianach. Dodatki tego typu nie kosztują wiele i mogą sprawić, że nasze wnętrze będzie wyglądało naprawdę wyjątkowo.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *