narożniki
Bez kategorii

Narożniki tapicerowane – na co zwrócić uwagę przy ich wyborze?

Wybór narożnika tapicerowanego może okazać się ogromnym wyzwaniem. W końcu ciężko wybrać odpowiedni mebel, który będzie spełniał wszystkie wymagania inwestora. Jednak skorzystanie z kilku rad oraz dokładna analiza swoich potrzeb, z całą pewnością pozwoli wybrać mebel, który z powodzeniem będzie służył lata, a jednocześnie wyglądał dobrze. Na co zatem zwrócić uwagę podczas wyboru narożnika?

Jaką funkcję będzie pełnił narożnik?

Najpierw trzeba się zastanowić, do czego będzie służył narożnik. Jeżeli ma być tylko kanapą w salonie lub jakimś innym pomieszczeniu, wówczas konstrukcja nie ma znaczenia. Jeśli jednak mebel ma służyć również jako miejsce do spania, wówczas trzeba się już trochę wysilić. W takiej sytuacji najlepiej zdecydować się na narożniki rozkładane tapicerowane z funkcją spania. Zazwyczaj są to rozkładane modele, które mają pojemnik na pościel, a po rozłożeniu są całkiem sporym łóżkiem, na którym wygodnie można spędzić noc. Takie rozwiązania sprawdzą się zarówno wtedy, kiedy jest potrzebne „łóżko awaryjne” dla gości, jak i łóżko wykorzystywane codzienne. Narożnik rozkładany będzie idealnym meblem do niewielkiego pomieszczenia.

Szukasz nowoczesnych i funkcjonalnych mebli do sypialni? Zajrzyj na indecokrakow.pl – Szafy na wymiar Kraków!

Wymiary narożnika

Bardzo istotną kwestią są również wymiary narożnika, które mają bardzo istotne znaczenie. W przeciwieństwie do kanapy, narożnik musi być dobrze dopasowany do pomieszczenia, aby nie zachwiać jego proporcji i nie stać się głównym elementem we wnętrzu. Ponadto warto także zwrócić uwagę na oparcie narożnika. Może ono bowiem biec wzdłuż całej powierzchni służącej do siedzenia lub jedynie po dłuższym boku narożnika. Meble bez poprzecznego oparcia wyglądają znacznie bardziej nowocześnie, a ich konstrukcja jest lżejsza i delikatniejsza.

Wygoda i komfort

Kupując narożnik, warto na nim usiąść – w końcu wygoda to jedna z podstawowych cech, jaką powinien odznaczać się idealny narożnik. Jednak kiedy nie ma na to możliwości, można zapoznać się z opiniami innych użytkowników, które mogą okazać się bardzo pomocne. Przyda się to zwłaszcza podczas kupna mebla przez Internet. Wtedy zdanie innych kupujących na pewno będzie przydatne.

Przykładowe propozycje

Przykładem pięknych i designerskich rozwiązań może być narożnik haris lub narożnik alta. Są to nowoczesne propozycje, które sprawdzą się w różnych pomieszczeniach. Są wygodne i funkcjonalne, dzięki czemu codziennie zdobywają nowych zwolenników. Jednak należy pamiętać, że podczas wyboru odpowiedniego narożnika należy kierować się własnymi potrzebami oraz preferencjami. Tylko wtedy można wybrać rozwiązanie idealne dla siebie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *