szczotki i akcesoria do odkurzacza
Bez kategorii

Wybieramy przydatne szczotki do odkurzaczy centralnych

W obecnych czasach funkcjonalność wszelkich przedmiotów ma coraz większe znaczenie. Odkurzacz centralny jest jednym z takich rozwiązań, które ułatwiają codzienne życie i sprzątanie, szczególnie w piętrowych domach i wielopiętrowych budynkach, np. pensjonatach. Jednak aby mógł dobrze spełniać swoje zadanie, musimy dobrać do niego odpowiednie akcesoria do odkurzacza centralnego. Jednymi z najważniejszych elementów, do tego typu urządzeń, są szczotki ssące. Jakie szczotki znajdziemy na rynku, a także które z nich będą najbardziej przydatne? Sprawdź!

Najpopularniejsze rodzaje szczotek do odkurzaczy centralnych

Jedną z podstawowych szczotek, które znajdziemy w wielu zestawach (np. zestaw do odkurzacza centralnego) jest dwufunkcyjna szczotka do odkurzania dywanów i twardych podłóg. Kolejną, najczęściej używaną końcówką ssącą, jest szczotka szczelinowa, która pozwala na odkurzenie trudnodostępnych, wąskim miejsc, np. w kanapie czy za meblami. Warto posiadać także szczotki mniejszych i większych rozmiarów, których użyjemy gdy mamy do posprzątania niewielką lub wręcz przeciwnie – sporą powierzchnię. Dobrze jest dopiero szczotki od producenta wybranego przez nas odkurzacza, np. jeśli posiadamy jednostkę marki Beam, warto zakupić szczotki do odkurzacza centralnego Beam.

Które modele szczotek do odkurzaczy centralnych są najbardziej przydatne?

  • Szczotka do tapicerki

Szczotka do tapicerki przyda się przede wszystkim podczas sprzątania kanapy, foteli, a także wnętrza samochodu. Jej zadaniem jest zebranie sierści, włosów, a także okruszków, które zbierają się szczególnie w tego typu miejscach.

  • Turboszczotka

Turboszczotka jest świetnym rozwiązaniem dla osób, które oczekują naprawdę widocznych i szybkich efektów sprzątania. Tego typu szczotka skutecznie i za jednym pociągnięciem usuwa z dywanów sierść, niewielkie śmieci, piasek i inne zabrudzenia, a dodatkowo wygładza włosie dywanu, dzięki czemu poprawia się jego wygląd.

  • Ssawka do dużych śmieci

Czasem zdarzają się sytuacje, kiedy zwykłe szczotki nie są w stanie zebrać wszystkich zabrudzeń i śmieci z podłogi i wykładziny. Zamiast po zakończeniu odkurzania zbierać je ręcznie, warto wykorzystać specjalną ssawkę, która dzięki swojej konstrukcji, jest w stanie wciągnąć je do rur.

  • Szczotka z mopem

Szczotka z mopem jest doskonałym rozwiązaniem do jednoczesnego odkurzania i polerowania twardych podłóg. Sprawdzi się szczególnie w przypadku podłóg drewnianych, paneli czy gładkich płytek.

  • Szczotka do czyszczenia ubrań

Ciekawe rozwiązanie do osób posiadających zwierzęta i narzekających na ciągłe osiadanie sierści na ubraniach. Wystarczy podłączyć szczotkę do odkurzacza centralnego i przeciągnąć po obranej części garderoby. W szybki i łatwy sposób usuwa sierść, drobne śmieci i kurz z ubrań, które wyglądają na odświeżone.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *