meble pikowane
Bez kategorii

W jakich aranżacjach sprawdzą się pikowane meble?

Kiedyś z pikowaniem kojarzone były wyłącznie meble Chesterfield. Dziś jednak, dekoracyjne przeszycia, pojawiają się również w innych zastosowaniach. Sprawiają, że wnętrze, w którym się znajdują, wydaje się bardziej eleganckie i stylowe. Same w sobie stają się dekoracją i pasują do wielu różnych pomieszczeń oraz aranżacji. Gdzie, jako dodatek, sprawdzą się najlepiej i jakie materiały mogą być przeszywane? Podpowiadamy!

Materiały, które sprawdzą się najlepiej!

W przypadku pikowania mebli, bardzo istotny jest wybór odpowiedniej tkaniny obiciowej. Niektóre materiały bowiem, po przeszyciu nie będą wyglądać dobrze lub wręcz niemożliwe jest tego wykonanie. Do pikowania najlepiej sprawdzą się wszelkiego rodzaju welury, aksamity, miękkie szenile, a także skóra naturalna lub ekologiczna. Czyli tak naprawdę wszystkie miękkie i elastyczne tkaniny. Najlepiej prezentować się będą materiały gładkie, bez deseni czy wzorów. Do pikowania najczęściej wybiera się guziki, otoczone materiałem, którym pokryty jest cały mebel, kolorowe pinezki, bądź nawet kryształki. Akcentów tych unika się jednak na siedziskach, ponieważ utrudniałyby wygodne siedzenie.

Pikowana sofa i fotel

Pikowane meble, a szczególnie kanapa czy stylowy fotel Chesterfield, są wręcz stworzone do aranżacji glamour. Wnętrza pełne przepychu, ale i elegancji. Sofa pikowana, kryształowe żyrandole, wielkie zwierciadła w zdobionych ramach. Wszystkie te elementy stworzą wnętrze wyglądające na luksusowe. Na obicie pikowanej sofy czy fotela w takiej aranżacji, najlepiej jest wybrać materiały ciemne, np. fioletowe lub grafitowe welury, albo brązową skórę.

Pikowany zagłówek

Coraz częściej, w przeróżnych aranżacjach, decydujemy się na zagłówki w sypialni. Jest to ciekawe rozwiązanie na zagospodarowanie ściany za łóżkiem. Jest to nie tylko wspaniały element dekoracyjny, ale pełni również funkcję ochronną ściany przed zabrudzeniami i podnosi komfort wieczornego siedzenia w łóżku, np. z książką czy gazetą. Powinniśmy dopasować jego charakter do stylu całej sypialni, jednak pikowany materiał zawsze będzie wyglądał elegancko i schludnie. Sprawdzi się szczególnie w sypialniach nowoczesnych.

Pikowana ściana

Wybór takiego rozwiązania wydaje się dość odważnym posunięciem. Jednak wszystko zależy od pomieszczenia, w którym mielibyśmy go zastosować. Pikowana ściana świetnie sprawdzi się w przedpokoju, gdzie w przytulnej atmosferze będziemy mogli ściągać czy zakładać buty, a także wprowadzać gości. Możemy też, zamiast samego zagłówka, pokryć pikowanym materiałem całą ścianę w sypialni. Jednak aby wyglądało to dobrze, pomieszczenie to powinno być sporych rozmiarów i raczej stonowane.

Szukasz pomysłu na ozdobę ścian? Zapoznaj się z bogatą ofertą plakatów dekoracyjnych firmy Posterilla – posterilla.pl!

Podsumowując, pikowane meble prezentują się najlepiej w aranżacjach w stylu glamour, czyli luksusowych i eleganckich. Dobrze wpasują się także do wnętrz nowoczesnych, odgrywając w pomieszczeniu pierwsze skrzypce. Możemy także dopełnić nimi styl vintage, w którym połączymy meble i dodatki z różnych epok.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *