Bez kategorii

Remont mieszkania? Sprawdź jak możesz zabezpieczyć swoje rzeczy

Wszechobecny brud, pył i kurz, oraz kręcący się po mieszkaniu obcy ludzie i hałasujące urządzenia. Bałagan i stres to dwie, powiązane z remontem kwestie. Jak, w tym wszystkim, poradzić sobie z odpowiednim zabezpieczeniem mebli oraz posortowaniem rzeczy osobistych, aby wszystko przebiegło sprawnie i bez żadnych uszkodzeń i strat.

Kluczowym elementem jest poprawne spakowanie i przechowanie rzeczy. Czynności te powinniśmy rozpocząć od miejsc, w których najrzadziej przebywamy, np. strych, a resztę zapakować dopiero na kilka dni przed planowanym remontem. Warto wcześniej przemyśleć, której części mebli i rzeczy jesteśmy w stanie całkowicie pozbyć się z mieszkania. Bardzo fajną i praktyczną możliwością jest skorzystanie, w takim wypadku z przechowalni mebli.

Jak zabezpieczyć meble?

Podstawą naszej artylerii w zabezpieczaniu mebli i sprzętu, będzie folia malarska oraz kilka rolek taśmy papierowej. Dobrze przygotować większą ilość, ponieważ musimy pokryć nimi większość wyposażenia, okna oraz oświetlenie. Na podłogi czy wykładziny, powinniśmy użyć grubszej folii, a także tektur, aby zapobiec powstawaniu uszkodzeń i zabrudzeń.

Nie jest ważne, czy będzie to remont generalny czy drobne poprawki, w obu przypadkach musimy zadbać o odpowiednie osłonięcie sprzętów. Dobrym pomysłem jest ustawienie wolnostojących mebli w jednym miejscu i zabezpieczenie ich wszystkich razem, folią ochronną. Mniej narazimy je wtedy na zabrudzenie i uszkodzenie, jednak najprawdopodobniej, będą utrudniać swobodne poruszanie się w pomieszczeniu.

Czas remontu to świetny moment na pozbycie się niepotrzebnych rzeczy. Przy pakowaniu kolejnych pudeł, warto zadać sobie pytanie o to, czy przez ostatni rok użyliśmy danego przedmiotu chociaż raz. Jeśli odpowiedź jest negatywna, oznacza to, że powinniśmy się tej rzeczy pozbyć. W większości przypadków, taki sprzęt będzie dalej całkowicie nieprzydatny, a zabierze nam czas i miejsce, podczas pakowania i zabezpieczania rzeczy.

Gdzie przechować rzeczy?

Kiedy już spakujemy posortowane rzeczy, najbezpieczniej i najwygodniej, będzie wynająć boks w magazynie typu self storage, czyli przechowalni rzeczy i mebli. Również w Krakowie istnieją tego typu miejsca. Dlaczego jest to najlepsze wyjście?

  1. Po pierwsze, do takiego boksu wstęp ma tylko osoba wynajmująca go. Jest to więc opcja bardzo bezpieczna. Co równie istotne, wgląd ten będzie możliwy o każdej porze. Jeśli więc spakujemy tam rzeczy codziennego użytku, nie musimy się martwić, że nie będziemy mieli do nich dostępu, jest on bowiem nieograniczony.
  2. Po drugie, nigdy nie wiadomo ile dokładnie potrwa remont. W takim wypadku, możesz wynająć boks na określony czas, a gdy okres ten skróci się lub wydłuży, bez problemu zmienisz warunki wynajmu.
  3. Po trzecie, możesz wynająć boks wielkością dostosowany do twoich potrzeb. Jeśli zdecydujesz się na wywiezienie większości mebli z mieszkania, wybierzesz duży. Jeśli jednak tylko sprzęty, ubrania i rzeczy o większej wartości, wybierzesz mały lub średni. Doradca pomoże dobrać odpowiedni magazyn.
  4. Po czwarte, nie musisz obawiać się zniszczenia czy zawilgocenia swoich rzeczy, co najprawdopodobniej miałoby miejsce przy przechowywaniu ich w piwnicy czy skrytce lokatorskiej. Boksy są czyste, suche i mają stałą, optymalną temperaturę powietrza, dzięki czemu nie musimy martwić się o nasze przedmioty, również te wartościowe.

Schowaj.pl – Przechowalnia rzeczy Kraków – Przechowaj co tylko chcesz!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *