fotel idealny
Bez kategorii

Wybieramy fotel idealny – jakie cechy musi posiadać?

Planując wystrój wnętrz, skupiamy naszą uwagę na niezbędnych kwestiach, takich jak odpowiednio duża i wygodna kanapa, funkcjonalny stół czy przestronna i stylowa szafa. Kiedy już skreślimy wszystkie te rzeczy z listy zakupowej, możemy zacząć zastanawiać się, jakie dodatki będą najlepiej dopełniały wystroju.

W tym momencie często w naszych głowach pojawia się fotel. Może całkowicie odmienić wystrój przestronnego i pustego salonu, lub sprawić że małe pomieszczenie stanie się jeszcze bardziej przytulne. Fotel uszak, wypoczynkowy, rozkładany, bujany, wiszący, do czytania, biurowy. Istnieje wiele różnych modeli oraz jeszcze więcej obić i kolorów tego mebla. Jak więc wybrać odpowiedni dla siebie?

Styl

Fotel powinien pasować do, stworzonej już przez nas, aranżacji salonu i odpowiadać naszym wymaganiom estetycznym i stylowi. Nie musi być w tym stylu, ani nawet kolorze co kanapa, jednak dobrze aby pasowały do siebie i tworzyły zgraną całość. Ważny jest także materiał z którego sprzęt jest wykonany, ponieważ wiklinowy mebel nie będzie zbyt dobrze współgrał z modernistycznym, przestronnym salonem, a stylowy fotel chesterfield nie wpasuje się w estetykę małego, przytulnego i dziewczęco urządzonego pomieszczenia.

Wymiary

Wymiary tego mebla nie pozostają bez znaczenia. Aby nie przytłoczył małego pomieszczenia lub nie wyglądał kuriozalnie w przestronnym salonie, musimy zadbać o odpowiednią jego wielkość. W większym pomieszczeniu, dobrze jest ustawić kilka foteli, aby cała aranżacja była pełna. W niewielkim, możemy postawić na niski i wąski fotel, który będzie dodatkowym miejscem do siedzenia, a jednocześnie nie będzie zabierał zbyt dużo cennego miejsca. Zwróćmy uwagę również na wysokość jego oparcia, a także kształt i rozmiar siedziska. Przed zakupem, koniecznie wypróbujmy czy siedzi nam się w nim wygodnie i czy łatwo będzie się zrelaksować.

Fotel biurowy

Jeśli fotel, którego poszukujemy, ma stanąć w gabinecie, powinniśmy szczególną uwagę zwrócić na jego siedzisko. Na tego typu krzesłach spędzamy 6-8 godzin każdego dnia, co ma niebagatelny wpływ na naszą postawę oraz kręgosłup. Aby fotel można było dopasować do wygodnej i zdrowej pozycji, powinien posiadać funkcję regulacji wysokości, a także kąta nachylenia oparcia. Ponadto nie powinien krępować ruchów użytkownika.

Sześć podstawowych zasad, którymi powinniśmy kierować się przy zakupie fotela

  1. Najważniejszymi parametrami w wyborze wielkości fotela powinny być: głębokość oraz szerokość. Co ważne, nie tylko całego mebla, ale i samego siedziska.
  2. Idealnie dobrane krzesło to takie, w którym dasz radę swobodnie poruszać ramionami.
  3. Dobrze, aby siedzisko oraz oparcie uginały się podczas siadania na około 2-3 centymetry.
  4. Fotel do biurka powinien być obity w wysokiej jakości materiał, który będzie odporny na ścieranie i odbarwienia.
  5. Zastanów się jakiego dokładnie krzesła możesz potrzebować. Nowoczesne fotele posiadają takie opcje jak bujanie, czy nawet funkcję dynamicznego siedzenia.
  6. Jeśli decydujesz się na fotel obrotowy, zadbaj o to aby był to obrót w promieniu 360 stopni.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *